Tirana Neptun

Info rreth klubit

Administrimi

Kryetari:
Drejtor:
Trajner:
 Media Sociale 
 Historiku i Ekipit  
KB Tirana është një ekip profesionist basketbolli shqiptar me seli në Tiranë, e cila është dega e basketbollit e SK Tirana. Ata garojnë në Superligën Shqiptare të Basketbollit të Lidhjes Shqiptare të Basketbollit dhe Lidhjes Ballkanike të Basketbollit. Klubi luan lojërat e tij si vendas në Pallatin e Sporteve Farie Hoti dhe ata luajnë lojërat e tyre ndërkombëtare në Asllan Rusi Sports Palace. Tirana është një nga dy skuadrat më të suksesshme në historinë e basketbollit shqiptar (meshkuj), pasi kanë fituar 20 herë Ligën e Shqipërisë, 18 herë Kupën e Shqipërisë dhe 8 herë Superkupat e Shqipërisë. Ata kanë fituar gjithsej 46 trofe dhe vetëm pes Partizani Tirana ka fituar më shumë në Shqipëri me 48.
 Lojtarët 
# Lojtari Pozita Gjatësia (cm) Pesha
Statistics powered by Genius Sports
 Ndeshjet 
# Ndeshjet Rezultati Shenuara Pranuara Kosh Diferenca
1 Tirana Neptun vs Trepça H 52 92 -40
Statistics powered by Genius Sports