Vllaznia

Info rreth klubit

Administrimi

Kryetari:
Drejtor:
Trajner:
 Media Sociale 
 Historiku i Ekipit  
KB Vllaznia është një ekip profesionist basketbolli me qendër në Shkodër, Shqipëri. Klubi është një nga ekipet kryesore të basketbollit në Shqipëri, që ka fituar 9 liga, 12 kupë dhe një superkupë. Klubi, i themeluar në 1919, është më i vjetri në vend.
 Lojtarët 
# Lojtari Pozita Gjatësia (cm) Pesha
Statistics powered by Genius Sports
 Ndeshjet 
# Ndeshjet Rezultati Shenuara Pranuara Kosh Diferenca
Statistics powered by Genius Sports